Egyre elterjedtebbek a website-ok készítésére szolgáló vizuális eszközök, az összehúzogatós tool-ok. Valóban könnyebb sikert ígérnek az egyszerűbb weboldalak esetén, azonban mindig eljön a pillanat, amikor nem tudod a kóddal való találkozást elkerülni. Ilyenkor pedig nem mindegy, milyen szövegszerkesztővel, vagy fejlesztőeszközzel folytatod a munkát. A közvetlen kódolás szabadságot és teljes kontrollt biztosít, igaz, hogy ezt a tudást nem olyan könnyű megszerezni. Az én tapasztalatom szerint egy bonyolult site-ot vizuális tool-okkal is nehéz felépíteni, és a kezdeti gyors siker után szinte biztos a megtorpanás. Ráadásul együtt kell élni a generált kódok és site-ok minden hátrányával. Mivel programtervező matematikus vagyok, az én számomra persze nem tűnik annyira ijesztőnek a kód 🙂
Brackets
Platform: Windows/OS X/Linux
Az Adobe open source editora nem maradhat le a listáról, hiszen kifejezetten webdesignerek szempontjait szem előtt tartva tervezték. Ráadásul bár ingyenes, az Adobe Creative Cloud integráció és plusz feature-ök igazán figyelemreméltóvá teszik.
Blue Fish
Platform: Windows, OS X, Linux
Nagyon sok webdesigner barát funkciót gyömöszöltek bele: szintaxis-jelöléstől kezdve a megszokott keresési és csere funkciókon át az automatikus kiegészítésig. Gyorsan és jól átláthatóan lehet benne dolgozni.
ICE Coder
Platform: Windows/OS X/Linux
Ez egy olyan open source text editor, amellyel a böngészőn keresztül közvetlenül is dolgozhatsz online vagy offline módban egyaránt. Egészen ütős a mérete ellenére.
Vim
Platform: Windows/OS X/Linux/Android/iOS
Nehezebb beletanulni, technológiai szakembereknek lesz inkább otthonos. Rugalmas, testre szabható, makrókkal és teljesítmény-optimalizáló parancsokkal teszi könnyebbé a profik életét.